STEROWNIK REGULATOR POKOJOWY CZARNY ST-293V3 TECH

Kategoria Regulatory pokojowe EAN 5902479662893 SKU WG.11.0451 W magazynie 1 Przedmiot
Kupiło: 13
Brutto
336,20 zł
Kupiło: 13
Brutto
0/5
Oceń
Udostępnij na:

STEROWNIK REGULATOR POKOJOWY CZARNY ST-293V3 TECH

Przewodowy regulator pokojowy

dwustanowy ST-293 v3 (kolor czarny)

Urządzenie pozwala na precyzyjne zaprogramowanie temperatury w zależności od pory dnia oraz aktywności. Wykorzystanie regulatora w pomieszczeniu to gwarancja komfortu cieplnego i niższych rachunków za ogrzewanie.

Do czego służy

Przewodowy regulator pokojowy dwustanowy przeznaczony jest do sterowania urządzeniem grzewczym (np. piecem gazowym, olejowym, elektrycznym czy sterownikiem kotła) albo urządzeniem chłodzącym. Pracuje w systemach ogrzewania podłogowego serii 5 i 10, przesyłając informację o pomiarze temperatury do urządzenia głównego L-5 lub L-10. W zależności od ustawień termostat pokojowy umożliwia utrzymanie w pomieszczeniu temperatury zadanej przez użytkownika.

22b5da78b5df22dbf9f78b7e0dbffb9c.jpg

Sterownik pokojowy jest praktycznym urządzeniem umożliwiającym pełną kontrolę temperatury w pomieszczeniu w którym jest zamontowany oraz jej wygodną edycję w zależności od preferencji. Dzięki temu system grzewczy pracuje wydajniej, zużywana jest mniejsza ilość paliwa, a co za tym idzie, zmniejsza się koszt ogrzewania budynku.

Jak działa pokojowy regulator temperatury

Zasada działania regulatora temperatury jest bardzo prosta. Termostat pokojowy utrzymuje zadaną temperaturę w pomieszczeniu poprzez przesyłanie sygnału do urządzenia grzewczego/chłodzącego (rozwarcie styku) z informacją o osiągnięciu temperatury zadanej pomieszczenia. Po otrzymaniu takiego sygnału urządzenie grzewcze lub chłodzące wyłącza się, a jeśli pokojowy regulator temperatury jest podłączony do sterownika kotła, to kocioł przechodzi w stan podtrzymania.

Montaż sterownika temperatury

Regulator temperatury jest urządzeniem przewodowym. Aby sprawnie pracować, musi być połączony z urządzeniem grzewczym za pomocą kabla dwużyłowego. Podczas podłączania urządzeń o mocy ponad 1A, konieczne jest zastosowanie stycznika. Do każdej strefy może być przypisany tylko jeden termostat pokojowy. Montaż regulatora temperatury w każdym pomieszczeniu pozwala na pełną kontrolę temperatury w domu i uzyskanie oszczędności w sezonie grzewczym.

WYPOSAŻENIE STEROWNIKA TEMPERATURY:

1. Wymiar sterownika 125 x 83 x 14 mm

2 Front szklany

3 Dotykowe przyciski

4 Montaż podytnkowy

5 Baterie 2x AAA 1,5V

2d8f9fe3f40c88451bbcc0ea23388713.jpg

Najważniejsze funkcje pokojowego regulatora temperatury:

  • zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu +/- z dokładnością do 0,1°C
  • histereza w zakresie od 0,2 do 8°C
  • tygodniowy program ogrzewania
  • program ręczny
  • program dzień/noc
  • pomiar temperatury podłogi (w przypadku wykorzystania czujnika podłogowego)
  • chwilowe podświetlenie wyświetlacza

Funkcja OPTIMUM START

Ta nowoczesna funkcja umożliwia inteligentne sterowanie ogrzewaniem lub chłodzeniem. Regulator temperatury samodzielnie dobiera optymalny czas załączenia kotła, by zachować właściwy komfort cieplny. Dzięki temu pomieszczenie jest dogrzane do optymalnej temperatury w czasie wskazanym przez użytkownika.

2a32dfdd41ab6e10b16c380a80fdd1a4.jpg
e9a90910d579f312c80ad35b1883e56e.jpg

Funkcja GRZANIE/CHŁODZENIE:

Termostat pokojowy może sterować zarówno urządzeniami grzewczymi, jak i chłodzącymi. O tym, czy urządzenie będzie pracować w trybie grzania czy chłodzenia decyduje użytkownik, wybierając w menu odpowiednią funkcję.

CZUJNIK TEMPERATURY PODŁOGOWEJ

Podłączenie dodatkowego czujnika do styku czujnika podłogowego umożliwia wyświetlenie większej liczby funkcji w menu sterownika temperatury. Czujnik podłogowy jest aktywny tylko wtedy, gdy termostat pokojowy pracuje w trybie grzania.

Jak działa pokojowy termostat z czujnikiem podłogi

Gdy temperatura podłogi spadnie poniżej wartości minimalnej, styk pozostanie zwarty (urządzenie grzewcze włączone). W tym ustawieniu pozostanie aż do osiągnięcia temperatury zadanej pomieszczenia. Jeśli temperatura na czujniku podłogowym przekroczy wartość maksymalną, styk zostanie rozwarty, a urządzenie grzewcze wyłączone, nawet wtedy, kiedy temperatura pokojowa nie zostanie osiągnięta.

Regulator temperatury w każdym pomieszczeniu – jak zamontować

Sterownik pokojowy można wygodnie zainstalować jako panel na ścianie. W tym celu wystarczy umieścić tylną część sterownika temperatury w puszce, która znajduje się na ścianie, włożyć do niej urządzenie, a następnie lekko przykręcić. Jedną z funkcji sterownika temperatury jest chwilowe podświetlenie, dlatego parametry pracy urządzenia można wygodnie kontrolować i edytować także po zmroku.

Specyfikacja

StanNowy
MarkaTECH STEROWNIKI
EAN (GTIN)5902479662893
Kod producentaWG.11.0451
Komentarze (0)
enable JavaScript to use the communication tool powered by OpenWidget