DEFRO POMPA ELEKTRONICZNA ECOFLOW 25-6/180

ecoflow 25-6/180

Nowy produkt

2018091701729

998 Przedmioty

529,08 zł brutto

image

Więcej informacji

DEFRO POMPA ELEKTRONICZNA ECOFLOW 25-6/180

WYSOKOSPRAWNE POMPY OBIEGOWE DO INSTALACJI GRZEWCZYCH
Pompy z technologią ECM i wirnikiem z magnesami stałymi, do zastosowania w instalacjach centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego, instalacjach kotłowych i układach solarnych.

 

erp.jpg
 

NISKI KOSZT EKSPLOATACJI
Koszty eksploatacyjne utrzymują się na poziomie minimalnym dzięki wysokosprawnemu silnikowi z magnesem stałym i komutatorem elektronicznym (technologia ECM) ,a wskaźnik EEI przewyższa poziom wskazany w dyrektywie ErP 2015.

W JAKI SPOSÓB SPRAWNOŚĆ MOŻE BYĆ JESZCZE WYŻSZA?
Niebywale prosta konstrukcja silnika z opatentowaną technologią Anti-Block (bezwałowy silnik o kształcie sferycznym). Rozwiązanie to wymaga tylko jednego łożyska, które jest samopoziomujące i nie wymaga żadnego wału. Przyczynia się to do znacznego zmniejszenia liczby drogich i skomplikowanych części.

WIRNIK KULISTY
Jedyną częścią znajdującą się w ruchu jest kulisty wirnik/rotor z magnesami stałymi. Silnik sferyczny pompy nie posiada wału, co zapewnia cichą pracę przez cały okres eksploatacji. Oddzielenie przedziału magnetycznego od strumienia cieczy, zapobiega zablokowaniu i uszkodzeniu pompy.

ŁATWE I SZYBKIE PODŁĄCZENIE ELEKTRYCZNE
Innowacyjna wtyczka, która jest kompatybilna z wtyczkami pomp zainstalowanymi wcześniej na obiekcie. Obrót korpusu silnika za pomocą pierścienia umożliwia ustawienie wtyczki w każdej pozycji co zapewnia łatwy montaż.

ZABEZPIECZENIE TERMICZNE
Pompy standardowo są wyposażone w wewnętrzny czujnik temperatury. Praca pompy w przedziale od 105°C do 115°C powoduje zmniejszenie prędkości pompy w sposób ciągły. Pompa zatrzymuje się automatycznie, gdy temperatura osiągnie 125°C i uruchamia ponownie po ochłodzeniu do 115°C. Ponadto ograniczenie prądu rozruchowego do 6,5A zabezpiecza także starsze, zewnętrzne elementy sterujące ogrzewaniem.

TRYBY PRACY

tryb pracy białyBIAŁY:
Bezstopniowe sterowanie stałą prędkością obrotową zwłaszcza do zasilania kotłów, tradycyjnych instalacji grzewczych oraz układów z separatorami hydraulicznymi;

 

 

tryb pracy niebieskiNIEBIESKI:
Automatyczne sterowanie ciśnieniem proporcjonalnym Δp-v, głównie w przypadku zaworów termostatycznych na grzejnikach;

 

 

tryb pracy zielonyZIELONY:
Automatyczne sterowanie stałym ciśnieniem Δp-c, stosowane dla ogrzewania podłogowego. Dodatkowo, miganie diody LED informuje o potencjalnych komunikatach;

 

 

 

AUTOMATYCZNE ODPOWIETRZANIE:
Wystarczy obrócić pokrętło na symbol odpowietrzania na dłużej niż 5 sekund, aby uruchomić funkcję automatycznego odpowietrzania pompy, bez względu na to, która opcja sterowania została wybrana wcześniej. Funkcja ta pozwala na
skuteczne usunięcie powietrza z wnętrza pompy. Po zakończeniu tej czynności serwisowej, pompa automatycznie powróci do wszystkich poprzednio wybranych ustawień.

ŁATWA OBSŁUGA
Jedno pokrętło obsługuje wszystkie funkcje od bezstopniowego sterowania do automatycznego odpowietrzenia. Wielokolorowa dioda LED wewnątrz przezroczystego pokrętła wskazuje aktualnie wybraną opcję sterowania.

NOWA INNOWACYJNA KONSTRUKCJA
Osad występujący w pompowanej cieczy, może gromadzić się na stałych częściach magnetycznych pompy, a co za tym idzie, zablokować i uszkodzić je, lub zmniejszyć ich sprawność. Pompa Ecoflow jest wyposażona w technologię
Anti-Block, która oddziela całkowicie główny strumień pompowanej cieczy od stałych części magnetycznych. Ta nowatorska konstrukcja pompy Defro Ecoflow zapewnia prawidłowe i bezawaryjne działanie nawet w starych układach grzewczych.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: