POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40

4248082

Nowy produkt

4062679175232

5 Przedmioty

540,00 zł brutto

image

Więcej informacji

Opis

POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40

Bezdławnicowa pompa obiegowa o najwyższej sprawności z silnikiem synchronicznym ECM odpornym na prąd przy zblokowaniu, zintegrowanym elektronicznym układem regulacji, dużym momentem rozruchowym oraz funkcją automatycznego odblokowywania wirnika.

Zobacz pompy Wilo-Yonos PICO w sklepie

Pompa nowej generacji Wilo-Yonos PICO zaprojektowana została z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu montażu i nastawy przy jednoczesnej minimalizacji nakładu czasu pracy fachowców zajmujących się przygotowaniem instalacji grzewczych. Czynności konieczne podczas montażu zabiorą teraz jeszcze mniej czasu dzięki palecie niezwykle użytecznych funkcji, które pozwolą również na uniknięcie niepotrzebnych wizyt serwisowych podczas eksploatacji systemu. Praca z pompą jeszcze nigdy nie była tak komfortowa!

Przyjazne ustawienia

Prostota i zarazem precyzja ustawień to cecha wyróżniająca nową generację pomp Wilo-Yonos PICO od dostępnych na rynku pomp konkurencji w tej samej kategorii. Technologia „zielonego pokrętła” i przyjazny interfejs zapewniają wyjątkowo prostą nastawę odpowiedniego trybu pracy.

Dobieranie parametrów w zależności do ilości grzejników.

POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 Maksymalne ciśnienie robocze 10 MPa

Dobieranie parametrów w zależności od powierzchni podłogi:

POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 2 kg
POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 EAN 4062679175232

Dopuszczalne media przetłaczane

 • Woda grzewcza (wg VDI 2035)
 • Mieszaniny woda-glikol (max. 1:1; od domieszki 20% należy sprawdzić dane wydajności pompy)

Dopuszczalny obszar zastosowania

 • Zakres temperatury przy max. temperaturze otoczenia +25°C -10...+110 °C
 • Zakres temperatury przy max. temperaturze otoczenia +40°C -10...+95 °C

Maksymalnie dopuszczalne ciśnienie robocze  P max 10 bar

Przyłącza gwintowane

 • Złączka gwintowana Rp 1
 • Średnica nominalna kołnierza DN 25
 • Gwint G 1½
 • Długość montażowa  L0 180 mm

Silnik/elektronika

 • Współczynnik EEI ≤ 0,20
 • Kompat. elektromagnetyczna EN 61800-3
 • Generowanie zakłóceń EN 61000-6-3
 • Odporność na zakłócenia EN 61000-6-2
 • Regulacja prędkości obrotowej Przetwornica częstotliwości
 • Stopień ochrony IP X2D
 • Klasa izolacji F
 • Napięcie zasilania 1~230 V, 50/60 Hz
 • Prędkość obrotowa  n 800 - 3500 [1/min]
 • Znamionowa moc silnika  P 2 15 W
 • Pobór mocy  P 1: 4 - 20 W
 • Pobór prądu  I max. 0,26 A
 • Zabezpieczenie silnika niewymagane (odporny na prąd przy zablokowaniu)
 • Złączka kablowa Konektor 11 PG

Materiały

 • Korpus pompy: Żeliwo szare (EN-GJL-200)
 • Wirnik: Tworzywo sztuczne (PP - 40% GF)
 • Wał pompy: Stal nierdzewna
 • Łożysko: Węgiel spiekany, impregnowany metalem

Minimalna wysokość dopływu na króćcu ssawnym [m] do uniknięcia kawitacji przy temperaturze przetłaczania wody

 • Minimalna wysokość dopływu przy 50 / 95 / 110°C 0,5 / 3 / 10 m

Jeśli pompa ma zastosowanie do ogrzewania grzejnikowego, należy wybrać pole niebieskie, znajdujące się po lewej stronie pokrętła. W zależności od ilości grzejników do zasilenia i zastosowanego modelu pompy, należy wybrać odpowiednio mały, średni bądź duży domek na interfejsie pompy. Pomocna okaże się tabela poniżej.

Jeśli pompa ma zastosowanie w instalacji ogrzewania podłogowego, należy wybrać przy pomocy zielonego pokrętła pola po prawej stronie, oznaczone kolorem żółtym. Także tutaj istnieje prosta zależność pomiędzy powierzchnią grzewczą podłogi, a zastosowanym modelem pompy, która wpływa na wybór odpowiednio małego, średniego bądź dużego domku na interfejsie pompy.

Aby dobrać optymalny model pompy Wilo-Yonos PICO do potrzeb użytkownika proponujemy skorzystanie z aplikacji Doradca Wilo dostępnej na smarfony. Przy wymianie pompy stałoobrotowej na pompę nowej generacji Wilo-Yonos PICO można zastosować także jeden z 3 biegów stałej prędkości, oznaczonych na interfejsie kolorem szarym. Jeszcze nigdy nastawa nie była tak komfortowa jak w nowej pompie Wilo-Yonos PICO.

POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 Kod producenta 4248082

Zwiększona efektywność energetyczna

Ekonomiczną eksploatację oraz redukcję kosztów energii elektrycznej zapewnia wysokosprawny silnik synchroniczny ECM oraz nadrzędny regulator prędkości obrotowej. Pozwala on na precyzyjną nastawę wysokości podnoszenia z dokładnością do 0,1 m, co jest także nowym rozwiązaniem na rynku pomp w tej kategorii. Dzięki temu całkowite współczynniki efektywności energetycznej są mniejsze niż wymagana wartość referencyjna EEI ≤ 0,20. Dodatkowo, pełną kontrolę zapewnia wyświetlacz LED wskazujący rzeczywisty pobór mocy P1 wyrażony w Wattach.

Wygodny montaż

Stosowanie pomp o najwyższej sprawności to nie tylko korzyści dla użytkownika związane ze zmniejszeniem rachunków za zużycie energii elektrycznej, ale przede wszystkim oszczędność czasu podczas prac montażowych oraz w okresie eksploatacji. Nowa, niezwykle kompaktowa budowa pomp oraz korpus hydrauliczny w wymiarze starych pompstałoobrotowych typu Wilo-Star-RS sprawiają, że niemal w każdej aplikacji wymiana starej pompy na nową jest banalnie prosta. Dostęp do śrub montażowych od frontu pompy gwarantuje wygodny i szybki montaż.

POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 Rodzaje pomp Obiegowa

Nowe, wygodniejsze miejsce wtyczki Wilo-Konektor wpływa na zmniejszenie rozmiarów całej pompy, a tym ułatwia montaż w różnych miejscach i pozycjach. Znane z poprzedniego modelu rozwiązanie wtyczki Wilo-Konektor pozwala na podłączenie pompy do sieci elektrycznej bez konieczności użycia narzędzi.

Komfortowe użytkowanie

Wilo-Yonos PICO wyposażona została w nową funkcję automatycznego odblokowania wirnika. Daje ona pewność, że pompa jest gotowa do pracy po przestoju bez konieczności rozkręcania i rozhermetyzowania zespołu wirującego. Jest to znacząca oszczędność czasu i gwarancja poprawności funkcjonowania urządzenia.

W pompie Wilo-Yonos PICO zoptymalizowana została funkcja odpowietrzania, która zapewnia cichą pracę instalacji. Funkcja „AIR” - odpowietrzania pompy pozwala na samoczynne usunięcie niepożądanego powietrza z komory wirnika oraz całej instalacji. Po uruchomieniu systemu pompa przez 10 minut zwiększając i zmniejszając prędkość przepływu wody, wyprowadza powietrze z instalacji przez zamontowane na jej końcach zawory odpowietrzające. Funkcja ta wymaga jedynie włączenia, a po zakończeniu cyklu odpowietrzania, pompa automatycznie powraca do nastawionych wcześniej parametrów pracy.

Kody komunikatów

Pompa Wilo-Yonos PICO wyposażona została w wyświetlacz LED oraz regulator pozwalający na zidentyfikowanie stanów usterek podczas pracy urządzenia. Dzięki temu, konkretne kody komunikatów wskazywane na wyświetlaczu pozwolą na szybkie i bezproblemowe ustalenie na miejscu przyczyny usterki.

POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 Przyłącze wody (") 1
POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 Maksymalna temperatura cieczy 110°C
POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 25/1-4 25/40 Marka Wilo

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: