KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI Zobacz większe

KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI

WDAM07-HYDMAR

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

2 300,00 zł brutto

image

Więcej informacji

Opis

KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI Sposób montażu Wiszące

SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI GRZEWCZE

KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI

Kompletny zestaw sprzęgła hydraulicznego z DWOMA obiegami

  • jedno bezpośrednie
  • drugi z zaworem mieszającym termostatycznym ATM 761

W komplecie zawory odcinające 1", pompy WILO YONOS PICO, termometry bimetaliczne, odpowietrznik, zawór spustowy, zawory zwrotne na powrocie.

Kompletny zestaw do montażu w kotłowni.

Montaż w pionie i poziomie.

MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA W WERSJI PRAWEJ.

  • prosimy o informacje w uwagach przy zamówieniu.

ZESTAW POLECANY PRZEZ INSTALATORÓW

Sprzęgło hydrauliczne służy do rozdzielenia hydraulicznego obiegów pompowych instalacji. Sprzęgło hydrauliczne w instalacji zapewnia separację obiegów pompowych - obiegu pompowego źródła bądź dwóch źródeł ciepła oraz obiegów pompowych instalacji grzewczej. Pozwala to na zapewnienie właściwych warunków hydraulicznych pracy pomp obiegowych poprzez zrównoważenie przepływów.

Gwarantuje to płynną pracę instalacji i źródła ciepła w przypadku wyłączenia części odbiorników ciepła oraz zwiększa żywotność pomp obiegowych.

Sprzęgło, dzięki swej budowie i właściwościom pomaga również w odpowietrzaniu oraz separacji zanieczyszczeń, które mogą zostać usunięte przy użyciu zaworu spustowego.

Inną funkcją sprzęgła może być też podwyższenie temperatury wody wracającej do źródła ciepła.

Dużą zaletą sprzęgła względem konkurencji jest to, że posiada siatkę wewnątrz sprzęgła co powoduje lepsze mieszanie czynnika grzewczego jak i usuwanie z instalacji zanieczyszczeń stałych.

KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI Kod producenta WDAM07-HYDMAR
KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI Typ pieca dwufunkcyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem cwu jednofunkcyjny inny

Gruba warstwa ocieplenia

Sprzęgło zostało dodatkowo ocieplone w celu minimalizacji utraty ciepła z instalacji

Sprzęgło Polskiej Produkcji !

POMPA CO OBIEGOWA WILO YONOS PICO 2.0 25/1-6 25/60

Bezdławnicowa pompa obiegowa o najwyższej sprawności z silnikiem synchronicznym ECM odpornym na prąd przy zblokowaniu, zintegrowanym elektronicznym układem regulacji, dużym momentem rozruchowym oraz funkcją automatycznego odblokowywania wirnika.

Pompa nowej generacji Wilo-Yonos PICO 2.0 zaprojektowana została z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu montażu i nastawy przy jednoczesnej minimalizacji nakładu czasu pracy fachowców zajmujących się przygotowaniem instalacji grzewczych. Czynności konieczne podczas montażu zabiorą teraz jeszcze mniej czasu dzięki palecie niezwykle użytecznych funkcji, które pozwolą również na uniknięcie niepotrzebnych wizyt serwisowych podczas eksploatacji systemu. Praca z pompą jeszcze nigdy nie była tak komfortowa!

Przyjazne ustawienia

Prostota i zarazem precyzja ustawień to cecha wyróżniająca nową generację pomp Wilo-Yonos PICO 2.0 od dostępnych na rynku pomp konkurencji w tej samej kategorii. Technologia „zielonego pokrętła” i przyjazny interfejs zapewniają wyjątkowo prostą nastawę odpowiedniego trybu pracy.

KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI EAN 2003933400006
image

Zwiększona efektywność energetyczna

Ekonomiczną eksploatację oraz redukcję kosztów energii elektrycznej zapewnia wysokosprawny silnik synchroniczny ECM oraz nadrzędny regulator prędkości obrotowej. Pozwala on na precyzyjną nastawę wysokości podnoszenia z dokładnością do 0,1 m, co jest także nowym rozwiązaniem na rynku pomp w tej kategorii. Dzięki temu całkowite współczynniki efektywności energetycznej są mniejsze niż wymagana wartość referencyjna EEI ≤ 0,20. Dodatkowo, pełną kontrolę zapewnia wyświetlacz LED wskazujący rzeczywisty pobór mocy P1 wyrażony w Wattach.

Wygodny montaż

Stosowanie pomp o najwyższej sprawności to nie tylko korzyści dla użytkownika związane ze zmniejszeniem rachunków za zużycie energii elektrycznej, ale przede wszystkim oszczędność czasu podczas prac montażowych oraz w okresie eksploatacji. Nowa, niezwykle kompaktowa budowa pomp oraz korpus hydrauliczny w wymiarze starych pompstałoobrotowych typu Wilo-Star-RS sprawiają, że niemal w każdej aplikacji wymiana starej pompy na nową jest banalnie prosta. Dostęp do śrub montażowych od frontu pompy gwarantuje wygodny i szybki montaż.

Jeśli pompa ma zastosowanie do ogrzewania grzejnikowego należy wybrać pole niebieskie, znajdujące się po lewej stronie pokrętła.

W zależności od ilości grzejników do zasilenia i zastosowanego modelu pompy, należy wybrać odpowiednio mały, średni bądź duży domek na interfejsie pompy. Pomocna okaże się tabela poniżej

image

Jeśli pompa ma zastosowanie w instalacji ogrzewania podłogowego, należy wybrać przy pomocy zielonego pokrętła pola po prawej stronie, oznaczone kolorem żółtym. Także tutaj istnieje prosta zależność pomiędzy powierzchnią grzewczą podłogi, a zastosowanym modelem pompy, która wpływa na wybór odpowiednio małego, średniego bądź dużego domku na interfejsie pompy.

Aby dobrać optymalny model pompy Wilo-Yonos PICO 2.0 do potrzeb użytkownika proponujemy skorzystanie z aplikacji Doradca Wilo dostępnej na smarfony. Przy wymianie pompy stałoobrotowej na pompę nowej generacji Wilo-Yonos PICO 2.0 można zastosować także jeden z 3 biegów stałej prędkości, oznaczonych na interfejsie kolorem szarym. Jeszcze nigdy nastawa nie była tak komfortowa jak w nowej pompie Wilo-Yonos PICO 2.0.

image

WTYCZKA DO POMP WILO YONOS PICO

-wtyczki te umożliwiają szybkie podłączenie pompy ze sterownikiem.

image
KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI Marka AFRISO WILO

ZAWÓR MIESZAJĄCY ATM761 DN20 20-43C TERMOSTATYCZNY

ATM 761 - termostatyczny zawór mieszający przeznaczony do regulacji temperatury w instalacjach ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Posiada funkcję "bez oparzeń".

Zawory termostatyczne mieszajace ATM powinny być stosowane wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ochrona przed poparzeniem oraz wskazana jest szybka reakcja na zmiany temperatury i ciśnienia wody.

Zawory ATM umożliwiają bezpieczne przegrzewanie wody w zasobnikach c.w.u. w celu ochrony przed bakteriami Legionelli, bez narażania użytkowników na poparzenie. Funkcja "bez oparzeń" powoduje zablokowanie dopływu wody ciepłej w wypadku awarii dopływu wody zimnej.

W instalacjach grzewczych, np. ogrzewania podłogowego zawory ATM mogą zastępować rozbudowane i kosztowne układy regulacji.

Pod plastikową pokrywką, chroniącą przed przypadkową zmianą nastawy, znajduje się pokrętło do ustawienia temperatury wody zmieszanej. Zawory termostatyczne ATM podczas pracy nie wymagają czynności konserwacyjnych i mogą być montowane w dowolnej pozycji.

Przeznaczone są do pracy z czystą wodą lub wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu. Wykonane są z mosiądzu.

  • zakres regulacji temperatury: 20 ÷ 43°C
  • DN: 20
  • Kvs: 3,2 m³/h
  • przyłącze: G1''
  • maksymalna temperatura: 90°C
  • maksymalne ciśnienie: 10 bar
  • długość: 6

Wymiary techniczne sprzęgła:

KOMPLETNE SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE 2 OBIEGI Rodzaj inny rodzaj

Sprzęgło na zamówienie

Prośmy w uwagach przy zamówieniu określić z której strony zamontować zestawy obiegów.

image

30 innych produktów w tej samej kategorii: