image

Powietrzne pompy ciepła

W związku ze wzrastającą świadomością ekologiczną coraz częściej poszukuje się alternatyw dla paliw kopalnych w zakresie ogrzewania. Stąd też na popularności zaczynają zyskiwać technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Wpływ na to ma bez wątpienia także fakt, że obecnie stają się one coraz bardziej dostępne. Dziś nie trzeba przeznaczać majątku na zakup powietrznej pompy ciepła, a cała inwestycja zwraca się w stosunkowo szybkim czasie. Pomagają one bowiem znacznie zredukować koszty ogrzewania.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Główną zaletą zastosowania pompy ciepła jest oczywiście uzyskanie dostępu do właściwie niemal darmowej energii, którą można zastosować do ogrzania mieszkania lub podgrzania wody. Pozostaje jednak pytanie, jaką pompę wybrać? Przez długi czas dużą popularnością cieszyły się modele pobierającą powietrze z gruntu lub wód gruntowych, obecnie jednak coraz chętniej wykorzystuje się ich odpowiedniki wykorzystujące do ogrzewania powietrze. Są one bowiem znacznie tańsze i szybsze w montażu – nie wymagają przeprowadzania wierceń i układania rur. Można je  ponadto łatwo zintegrować z już istniejącym z systemem grzewczym. A jako że są coraz bardziej wydajne, wymagają dodatkowego źródła ciepła jedynie przy bardzo niskich temperaturach, panujących na zewnątrz.

Powietrzne pompy ciepła typu powietrze-woda, które znajdą Państwo w naszej ofercie, to nowoczesne urządzenia wyposażone w zasobniki o znacznej pojemności, które pozwalają zmagazynować ogrzaną wodę i skorzystać z niej w dowolnym momencie. W efekcie doskonale sprawdzą się w domach zamieszkiwanych nawet przez wielodzietne rodziny.

Więcej

Powietrzne pompy ciepła W tej kategorii nie ma produktów.