image

Akcesoria - Grzejnik

Pojawienie się w instalacji grzewczej powietrza może mieć negatywne konsekwencje. Nie tylko zaburza ono jej funkcjonowanie, ale może doprowadzić także do uszkodzenia jej elementów. Do skutków obecności powietrza w instalacji należy także korozja. Jej wystąpienie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ rdzewienie elementów to najczęściej nieodwracalny proces. Dlatego też usuwanie gazów z instalacji ma pierwszorzędne znacznie. Do sygnałów wskazujących na konieczność przeprowadzania odpowietrzania należy nierównomierny rozkład ciepła w kaloryferze oraz dochodzące z niego bulgotania i szumy. Aby skutecznie jednak przeprowadzić ten proces, należy zastosować odpowiednio dobrany odpowietrznik do centralnego ogrzewania.

Ręczny czy automatyczny? – jaki odpowietrznik wybrać

Przy zakupie odpowietrznika staje się przed wyborem, jaki rodzaj wybrać – ręczny czy automatyczny? Każde z tych rozwiązań posiada swoje atuty, ale też wady. Mechaniczne odpowietrzniki wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, prostą konstrukcją, wysoką trwałością i łatwym montażem. Ich największa zaleta to jednak zdecydowanie cena – kosztują zaledwie kilka złotych. Wadą tych urządzeń jest ich niska wydajność. Automatyczne odpowietrzniki mają bardziej skomplikowaną budowę. Wpływa to nie tylko na efektywność ich pracy, ale sprawia, że cały proces odpowietrzania są one w stanie przeprowadzić samodzielnie. W efekcie nie wymagają od użytkowników właściwie żadnej aktywności.

Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór odpowietrzników do centralnego ogrzewania. Zależnie od swoich potrzeb możecie dzięki temu dobrać ręczny lub automatyczny model.

Więcej

Akcesoria - Grzejnik Jest 14 produktów.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów