image

Pompy Hydroforowe

Dostępne w naszej ofercie pompy hydroforowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują zaopatrzyć w bieżącą wodę dom letniskowy. Znajdują one jednak także zastosowanie w przypadku domów jednorodzinnych niepodłączonych do sieci wodociągowej. Dzięki nim można je zapatrzyć w wodę pobieraną ze znajdującej się na działce studni. Pompę hydroforową można jednak wykorzystać także w obiektach, które mają podłączenie do wodociągów. Pełnią w nich one inną funkcję – pomagają one podnieść ciśnienie wody, które uległo obniżeniu z powodu jej zbyt dużego poboru. Używa się także ich m.in. do nawadniania ogrodów.

Sposób działania pomp samozasysających

Pompy tego typu określane są także mianem pomp samozasysających. Ma to związek ze sposobem ich działania. Linia ssąca jest w nich automatycznie zasilania z udziałem mieszaniny wodno-powietrznej. Cały proces zaczyna się w momencie, kiedy korpus pompy zostaje zalany wodą. Wówczas to zamontowany wirnik wytwarza podciśnienie zasysające powietrze, które ulega zmieszaniu z cieczą. Mieszanka ta ulega następnie rozdzieleniu w komorze wylotowej. Dochodzi wówczas do usunięcia powietrza z układu przez port wylotowy. Zastosowanie takiego mechanizmu pozwala na stałe pobieranie i pompowanie wody. W celu usprawnienia tego procesu pompy wyposaża się w zawór zwrotny, który stanowi także zabezpieczanie przed cofaniem się cieczy.

Pompy hydroforowe nazywa się powierzchniowymi, ponieważ umożliwiają one pobór wody ze stosunkowo płytkich studni. W przypadku tych, których głębokość sięga ponad 8 metrów, lepiej jest zaś zastosować pompy głębinowe.

Więcej

Pompy Hydroforowe Jest 35 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 35 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 35 elementów