Pompy Obiegowe CO

image

Pompy Obiegowe CO

Do naszej oferty wyłączyliśmy pompy obiegowe co od różnych producentów. W efekcie bez problemu znajdziecie Państwo model, który będzie w pełni odpowiadał przygotowanej instalacji grzewczej. Część dostępnych w naszej ofercie urządzeń przystosowana jest do pracy nie tylko ze standardowym ogrzewaniem grzejnikowym, ale także podłogowym. Co więcej, niektóre z oferowanych pomp co zaprojektowane zostały do działania z instalacjami solarnymi.

Jak działają pompy obiegowe co?

Głównym zadaniem pompy obiegowej co jest dostarczenie rurami ogrzanej wody ze źródła ciepła do grzejników. Wzbudzenie ruchu cieczy odbywa się poprzez zwiększenie ciśnienia jej przepływu. Aby uzyskać taki efekt, konieczne jest jednak dokonanie zmiany energii kinetycznej w potencjalną. Proces ten zachodzi poprzez początkowe zwiększenie ciśnienia i prędkości cieczy, za co odpowiedzialny jest wirnik napędzany przez silnik. Następnie wraz z przejściem cieczy przez kolejne części pompy, zyskuje ona jeszcze większą energię potencjalną (ciśnienie), w którą zmienia się także powstała wcześniej energia kinetyczna (prędkość).

Zalety zastosowania pompy obiegowej

Transport cieczy pod ciśnieniem sprawia, że jest ona w stanie dotrzeć do grzejników zamontowanych w dowolnej części budynku. Nie ma na to żadnego wpływu usytuowanie kotła oraz przebieg rur. Daje to dzięki temu znacznie większą swobodę w projektowaniu instalacji, niż miało to miejsce w przypadku pomp grawitacyjnych. Ich obiegowe odpowiedniki mają nad nimi także jeszcze jedną dużą przewagę – pozwalają na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Posiadają one automatyczną regulację, dzięki której instalacja szybko reaguje na zmiany temperatur, co znacznie zwiększa jej wydajność.

Więcej

Pompy Obiegowe CO Jest 60 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 60 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 60 elementów