Komplety Termostatyczne

image

Komplety Termostatyczne

Termostat grzejnikowy pozwala zoptymalizować koszty ogrzewania. Urządzenie to poprzez reagowanie na zmiany temperatur w pomieszczeniach wpływa na ilość energii zużywanej do ocieplania całego mieszkania. Ograniczając w efekcie zbędne zużycie paliwa, sprawia, że koszty eksploatacyjne związane z ogrzewaniem domu ulegają znacznemu zmniejszeniu. Aspekt finansowy, choć bardzo istotny, nie jest jednak jedyną przyczyną upowszechnienia stosowania termostatów. Urządzenia te pozwalają bowiem na znacznie lepszą kontrolę temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że we wnętrzach będzie zbyt zimno lub gorąco.

Jak działa zawór termostatyczny?

Zawór termostatyczny pozwala nie tylko na szybką i łatwą zmianę poziomu temperatury w pomieszczeniach, ale dba też, by nie spadła ona poniżej określonego poziomu, nawet w przypadku zakręcenia ogrzewania. W efekcie chroni kaloryfer przed uszkodzeniem, jakie mogłoby spowodować zmarznięcie, znajdującej się w nim wody. Każdy zawór termostatyczny składa się z dwóch podstawowych elementów, czyli głowicy oraz zaworu przygrzejnikowego. To od ich współpracy zależy, czy będzie on spełniał dobrze swoje funkcje. Głowica pozwala ustawić poziom ogrzewania na żądanym poziomie. Znajdujący się na niej czujnik reaguje na zmianę temperaturę i po tym, gdy osiągnie ona odpowiednia wartość, powoduje, że zawór zmniejsza lub całkowicie odcina dopływ wody do kaloryfera.

Chcąc ułatwić Państwu dopasowanie wszystkich elementów termostatu grzejnikowego, przygotowaliśmy kompletne zestawy, które zwierają głowice, zawory kątowe oraz zawory powrotne. Zachęcam do zapoznania się z ich specyfikacją.

Więcej

Komplety Termostatyczne Jest 24 produktów.

Podkategorie

Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów