image

Pompy W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Pompy Obiegowe CO

  Do naszej oferty wyłączyliśmy pompy obiegowe co od różnych producentów. W efekcie bez problemu znajdziecie Państwo model, który będzie w pełni odpowiadał przygotowanej instalacji grzewczej. Część dostępnych w naszej ofercie urządzeń przystosowana jest do pracy nie tylko ze standardowym ogrzewaniem grzejnikowym, ale także podłogowym. Co więcej, niektóre z oferowanych pomp co zaprojektowane zostały do działania z instalacjami solarnymi.

  Jak działają pompy obiegowe co?

  Głównym zadaniem pompy obiegowej co jest dostarczenie rurami ogrzanej wody ze źródła ciepła do grzejników. Wzbudzenie ruchu cieczy odbywa się poprzez zwiększenie ciśnienia jej przepływu. Aby uzyskać taki efekt, konieczne jest jednak dokonanie zmiany energii kinetycznej w potencjalną. Proces ten zachodzi poprzez początkowe zwiększenie ciśnienia i prędkości cieczy, za co odpowiedzialny jest wirnik napędzany przez silnik. Następnie wraz z przejściem cieczy przez kolejne części pompy, zyskuje ona jeszcze większą energię potencjalną (ciśnienie), w którą zmienia się także powstała wcześniej energia kinetyczna (prędkość).

  Zalety zastosowania pompy obiegowej

  Transport cieczy pod ciśnieniem sprawia, że jest ona w stanie dotrzeć do grzejników zamontowanych w dowolnej części budynku. Nie ma na to żadnego wpływu usytuowanie kotła oraz przebieg rur. Daje to dzięki temu znacznie większą swobodę w projektowaniu instalacji, niż miało to miejsce w przypadku pomp grawitacyjnych. Ich obiegowe odpowiedniki mają nad nimi także jeszcze jedną dużą przewagę – pozwalają na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Posiadają one automatyczną regulację, dzięki której instalacja szybko reaguje na zmiany temperatur, co znacznie zwiększa jej wydajność.

 • Pompy Cyrkulacyjne CWU
 • Pompy Zatapialne

  Nasza oferta obejmuje pompy zatapialne w różnych wersjach. Na klientów czekają u nas  modele przeznaczone do użytku domowego, które znajdują zastosowanie w przypadku zalania piwnicy lub garażu. Przygotowany asortyment obejmuje także urządzenia zaprojektowane z myślą o pracy ciągłej przy osuszaniu terenów o nawet znaczącej powierzchni. Pompy te doskonale sprawdzą się na placach budowy oraz w gospodarstwach rolnych. Z urządzeń tego typu korzystają także przedsiębiorstwa komunalne.

  Jak dobrać odpowiednią pompę zanurzeniową?

  Wybór odpowiedniej pompy zanurzeniowej powinien być podyktowany jej przeznaczeniem. W kwestii tej znacznie będą miały czynniki takie jak moc, wydajność i tryb pracy sprzętu. Równie istotną kwestią będzie miał rodzaj zanieczyszczeń, do których usuwania został zaprojektowany dany model. Podstawowe urządzenia przeznaczone do przepompowywania czystej i brudnej wody, mogą mieć jednak trudności z oczyszczeniem danej przestrzeni z poważniejszych zanieczyszczeń o większej masie i średnicy. Aby w skuteczny sposób się ich pozbyć, konieczne jest zastosowanie specjalnych pomp do szamba. Urządzenia tego typu są najczęściej wyposażone w rozdrabniacz, dzięki któremu świetnie sobie radzą nawet z mocno zanieczyszczoną wodą, w której znajdują się ciała stałe. Dlatego, kiedy nie jest się pewnym stopnia zanieczyszczenia cieczy, którą ma się zamiar przepompować, lepiej, zamiast pompy do wody brudnej użyć tej do szamba.

  Pompy zatapialne stosowane są także do pobierania wody np. w celu nawodnienia ogrody. Wykorzystuje się je w tej funkcji jaką tańszą alternatywę dla pomp hydroforowych.

 • Powietrzne pompy ciepła

  W związku ze wzrastającą świadomością ekologiczną coraz częściej poszukuje się alternatyw dla paliw kopalnych w zakresie ogrzewania. Stąd też na popularności zaczynają zyskiwać technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Wpływ na to ma bez wątpienia także fakt, że obecnie stają się one coraz bardziej dostępne. Dziś nie trzeba przeznaczać majątku na zakup powietrznej pompy ciepła, a cała inwestycja zwraca się w stosunkowo szybkim czasie. Pomagają one bowiem znacznie zredukować koszty ogrzewania.

  Jaką pompę ciepła wybrać?

  Główną zaletą zastosowania pompy ciepła jest oczywiście uzyskanie dostępu do właściwie niemal darmowej energii, którą można zastosować do ogrzania mieszkania lub podgrzania wody. Pozostaje jednak pytanie, jaką pompę wybrać? Przez długi czas dużą popularnością cieszyły się modele pobierającą powietrze z gruntu lub wód gruntowych, obecnie jednak coraz chętniej wykorzystuje się ich odpowiedniki wykorzystujące do ogrzewania powietrze. Są one bowiem znacznie tańsze i szybsze w montażu – nie wymagają przeprowadzania wierceń i układania rur. Można je  ponadto łatwo zintegrować z już istniejącym z systemem grzewczym. A jako że są coraz bardziej wydajne, wymagają dodatkowego źródła ciepła jedynie przy bardzo niskich temperaturach, panujących na zewnątrz.

  Powietrzne pompy ciepła typu powietrze-woda, które znajdą Państwo w naszej ofercie, to nowoczesne urządzenia wyposażone w zasobniki o znacznej pojemności, które pozwalają zmagazynować ogrzaną wodę i skorzystać z niej w dowolnym momencie. W efekcie doskonale sprawdzą się w domach zamieszkiwanych nawet przez wielodzietne rodziny.

 • Pompy głębinowe

  W przypadku domów jednorodzinnych lub innych obiektów, które nie zostały podłączone do sieci wodociągowej, konieczne jest zapewnianie im stałego dostępu do wody pitnej i użytkowej. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu studnie. Zależnie od ich głębokości konieczne będzie zastosowanie innego rodzaju urządzenia przeznaczonego do pozyskiwania i pompowania wody do domowej instalacji. W studniach o głębokości przekraczającej 8 metrów należy zastosować pompy głębinowe. W naszej ofercie znajdą Państwo solidnie wykonane modele, wyróżniające się prostą obsługą oraz zapewniające bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie.

  Zalety zastosowania pomp głębinowych

  Pompy głębinowe wymagają poniesienia znacznie większych nakładów finansowych niż ma to miejsce w przypadku pomp innego typu. Do kosztów zakupu samego urządzanie należy także doliczyć te związane z ich montażem i wcześniejszym wykonaniem studni głębinowej. Również ich naprawa nie należy do najtańszych. Należy jednak zauważyć, że odpowiednio dobrane i właściwie użytkowane pompy zapewniają wieloletnią bezproblemową eksploatację. Wszystkie wady tych urządzeń rekompensują z pewnością ich zalety. Pompy głębinowe dobrze sprawdzą się w przypadku domów o dowolnej powierzchni. Nie będą przy tym generować dużych kosztów. Automatyczne sterowanie sprawia, że nie tylko nie pobierają dużo energii, ale także zużywają się dość wolno. Pracują w pełnym zanurzeniu w studni i nie generują hałasu, który mógłby zakłócić spokój mieszkańców. Jako że sięgają nawet 40 metrów w głąb gruntu, dają gwarancję dostępu do zdatnej do picia wody wolnej od wszelkich zanieczyszczeń.