Produkty

image

Produkty

Tutaj znajdziesz wszystkie produkty jakie oferujemy.

Produkty Jest 6740 produktów.

Podkategorie

 • Pompy
 • Komplety Hydroforowe
 • Grzejniki drabinkowe i...

  Nasza oferta obejmuje grzejniki drabinkowe i płytowe wykonane ze stali. Te pierwsze ze względu na swój kształt i rozmiar doskonale sprawdzą się przede wszystkim w łazience. Ze względu na ich konstrukcję można je tam wykorzystać nie tylko do ogrzewania wnętrza, ale także do suszenia ubrań. Grzejniki płytowe przeznaczone są zaś do wykorzystania w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Ich budowa sprawia, że cechują się dużą efektywnością przy stosunkowo małych rozmiarach. Aby zapewnić sobie pełny komforty ich użytkowania, zaleca się wyposażyć je w głowice termostatyczne.

  Jakie są zalety zastosowania grzejników tradycyjnych?

  Pomimo tego, że na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania projektowane z myślą o zapewnieniu wnętrzom ciepła jak np. ogrzewanie podłogowe, czy maty grzewcze, to wciąż najpopularniejsze pozostają grzejniki. W rankingach sprzedaży tych elementów nad modelami elektrycznymi górują zdecydowanie tradycyjne grzejniki przeznaczone do montowania w instalacjach wodnych. Duże zainteresowanie, jakim ciszą się te urządzenia wynika z kwestii ekonomicznych. Pozostają one wciąż znacznie tańsze od wszelkich innych sprzętów. Warto podkreślić, że także ich montaż jest prostszy, mniej inwazyjny i czasochłonny niż ma to miejsce w przypadku np. ogrzewania podłogowego. Generują one także mniejsze koszta eksploatacyjne od grzejników elektrycznych.

  Klienci, wybierając je, mają na uwadze oprócz względów ekonomicznych także kwestie estetyczne. Obecnie produkowane modele wyróżniają się ciekawym designem, dzięki czemu można łatwo wpasować je w nowocześnie zaaranżowane wnętrza.

 • Kotły automatyczne na...

  Konieczność dostosowania się do unijnych norm w zakresie ograniczenia emisji do atmosfery szkodliwych substancji wymusza wymianę starych pieców na nowe urządzenia. Jednym z popularnych rozwiązań, na które decydują się klienci, wybierając nowe źródło ogrzewania dla swojego domu, są piece na ekogroszek. Ekogroszek, choć powstaje na bazie węgla kamiennego lub brunatnego, to jest od nich uboższy w siarkę, wodę i substancje niepalące. W efekcie jego spalanie powoduje uwalnianie znacznie mniejszych ilości trujących związków. Generuje on także dużo mniej popiołu. Wysoka kaloryczność tego materiału w połączeniu z jego niską ceną sprawia, że jest on jednym z najtańszych dostępnych obecnie na rynku paliw ekologicznych. Można ponadto łatwo i bezproblemowo uzupełniać na bieżąco zapas ekogroszku. Aby jednak skorzystać ze wszystkich atutów, jakie daje ten materiał, konieczne jest kupienie kotła o odpowiedniej sprawności oraz zgodnego z obowiązującymi normami ekologicznymi.

  Co zapewniają oferowane piece na ekogroszek?

  Oferowane przez nas piece na ekogroszek firmy Defro spełniają normy przewidziane dla urządzeń grzewczych 5 klasy. Oznacza to, że wyróżniają się niższą inwazyjnością dla środowiska niż wcześniej używany sprzęt na węgiel. Dużym atutem kotłów dostępnych w tej kategorii urządzeń jest fakt, że są właściwie prawie samoobsługowe. Jako że ich praca jest niemal w pełni zautomatyzowana, wymagają znacznie mniej uwagi niż ma to miejsce w przypadku kotłów grzewczych z ręcznym załadunkiem paliwa. Na wygodę użytkowania oferowanych kotłów na ekogroszek duży wpływ ma także samoczyszczące palenisko, w które zostały wyposażone.

 • Kotły automatyczne na...

  Dostępne w naszej ofercie piece na pellet wyróżniające się wysoką sprawnością dochodzącą zależnie od modelu od 90 do nawet aż 95%. Urządzenia te zostały wykonane z odpowiednio dobranych atestowanych gatunków stali, co w efekcie daje gwarancję wieloletniej bezpiecznej i bezawaryjnej pracy. Sprzedawane przez nas kotły pelletowe Defro to zaawansowane technicznie urządzenia, które wymagają obsługi jedynie w minimalnym stopniu. Wyposażone je bowiem w sterowanie, które samoczynnie inicjuje pracę pieca, a następnie go wygasza. Co więcej, większość z oferowanych modeli, posiada samoczynnie czyszczący się palnik, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie usuwać z niego popiołów. Kotły objęte są dodatkowo gwarancją: 5-letnią na wymiennik ciepła oraz 2-letnią na pozostałe elementy.

  Zalety kotłów na biomasę

  Poszukując rozwiązań, które pozwoliłyby na zastąpienie przy ogrzewaniu domu tradycyjnego paliwa, jakim jest węgiel, materiałami bardziej ekologicznymi, można zdecydować się m.in. piece na ekogroszek oraz kotły na biomasę. Te pierwsze są tańsze, zarówno pod względem zakupu urządzenia, jak i ceny opału. Jednak są przy tym mniej wydajne i bardziej inwazyjne dla środowiska niż ich odpowiedniki, wykorzystujące jako paliwo pellet. Kotły na biomasę choć kosztowniejsze, są znacznie prostsze w obsłudze. Ponadto pellet generuje znacznie mniej popiołu niż ekogroszek. W efekcie opalany nim piec nie wymaga częstego i czasochłonnego czyszczenia i usuwania popiołu. Czyste spalanie, jakie zachodzi w piecach na pellet, nie tylko ogranicza emisję substancji smolistych do atmosfery, ale sprawia także że pomieszczenie kotłowni jest wolne zanieczyszczeń.

 • Kotły grzewcze z...

  Choć obecnie coraz popularniejsze stają się automatycznie sterowana piece, to wciąż wielu klientów wybiera kotły grzewcze z ręcznym załadunkiem paliwa. Wynika to przede wszystkim z przyczyn finansowych. Kotły z ręcznym zasypem są po prostu zwykle znacznie tańsze. Również koszta ich eksploatacji bywają niższe. W piecach tego typu jako paliwo stosuje się często węgiel kamienny i brunatny, które należą do najtańszych dostępnych obecnie na rynku materiałów opałowych. Warto również podkreślić, że produkowane obecnie kotły wykorzystujące paliwa stałe są znacznie mniej inwazyjne dla środowiska. Dużym atutem pieców na węgiel jest ich prosta budowa. Dzięki temu ryzyko wystąpienia w nich awarii jest niższe niż w ich automatycznych odpowiednikach. Klienci, którzy woleliby używać czystszego paliwa, mogą zdecydować się także na kotły grzewcze zagazowujące drewno. Urządzania te są droższe, lecz zarazem bardzo sprawne i stosunkowo tanie w eksploatacji.

  Zalety oferowanych kotłów co na węgiel i drewno

  Oferowane przez nas kotły co na węgiel to urządzania zgodne z wymogami określonymi dla 5 klasy urządzeń grzewczych. Oznacza to, że spełniają unijne normy ekologiczne i w efekcie można je bez problemu użytkować przez wiele lat, nie martwiąc się koniecznością przeprowadzenia ich wymiany na bardziej ekologiczne modele. Wykorzystują one technikę dolnego spalania, dzięki czemu są nie tylko mniej inwazyjne dla środowiska, ale też bardzo wydajne i wygodne w obsłudze. Oferowane przez nas kotły co do zagazowania drewna, działające na podobnych zasadach jak piece gazowe, gwarantują natomiast czyste spalanie, stabilną pracę oraz sprawność dochodzącą aż do 90%.

 • Palniki pelletowe...

  Nasza oferta obejmuje palniki pelletowe Defro o różnej mocy. Dzięki temu mogą Państwo w prosty sposób dobrać odpowiedni model do używanego przez was kotła. Wybierając palnik z naszej oferty, zyskujecie pewność nabycia zaawansowanego technicznie urządzenia, zapewniającego bezpieczną i wydajną pracę. Do zalet tego sprzętu zaliczyć trzeba także bardzo prosty system obsługi. Graficzny interfejs umożliwia łatwe ustawienie wszystkich parametrów palnika. Oprócz tego daje także możliwość podłączenie dodatkowych urządzeń, w tym czujnika pokojowego, czujnika co, czy modułu internetowego. Wśród zalet oferowanych palników wymienić można także łatwy montaż i demontaż, dużą energooszczędność, czy szybki czas rozpalania. Jako że urządzenia te działają niemal w pełni automatycznie, a ich palenisko czyści się samoczynnie, pozostają bardzo wygodne w użytkowaniu.

  Dlaczego warto zdecydować się na zakup palnika pelletowego?

  Obecnie ludzie coraz chętniej szukają rozwiązań, dzięki którym będą mogli ogrzać swoje mieszkanie nie tylko w ekonomiczny, ale także ekologiczny sposób. Dlatego też na popularności zyskuje wymiana starych kotłów na tradycyjne paliwa stałe, na nowe piece na pellet. Dzięki zastosowaniu w roli materiału opałowego pelletu, czyli granulatu z biomasy o wysokiej wartości energetycznej oraz wolnej szkodliwych substancji, urządzenia te są bardziej wydajne, a zarazem przyjazne środowisku. Zakup nowego kotła to jednak nierzadko spora inwestycja. Dlatego tańszą alternatywą może być jego zmodernizowanie z użyciem palnika pelletowego. Pozwoli to zautomatyzować pracę kotła oraz obniżyć koszta ponoszone na ogrzewanie mieszkania.

 • Zawory i Filtry
 • Systemy Instalacyjne
 • Piece gazowe

  Piece gazowe, które znajdą Państwo w naszej ofercie, wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Zajmują w efekcie znacznie mniej miejsca niż inne urządzenia grzewcze. Można je dzięki temu zamontować nie tylko w kotłowni, ale także w kuchniach i łazienkach, nawet tych o mniejszym metrażu. Cicha praca tych urządzeń sprawia, że nie wpływają one negatywnie na codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Natomiast estetyczna i nowoczesna zabudowa pozwala w łatwy sposób wpasować je w przygotowaną aranżację wnętrza. Dużym atutem tych pieców jest możliwość pracy zarówno w obiektach mających podłączenie do gazociągu, jak i czerpiących gaz z niezależnych źródeł. W oferowanych modelach można bowiem wykorzystać gaz ziemny, a także gaz płynny. Należy również podkreślić bardzo wysoką sprawność tych urządzeń oraz wyjątkowo prosty system obsługi.

  Dlaczego warto zainwestować w piece gazowe?

  Obecnie produkowane piece gazowe to urządzenia, które zapewniają wysoką wygodę użytkowania. Nie wymagają one bowiem niemal żadnej aktywności — nie trzeba martwić się o zamawianie paliwa, dokładanie go do kotła, czy usuwanie popiołu powstałego w wyniku spalania. Właściwie oprócz przeprowadzanie corocznych przeglądów, konieczne jest jedynie regulowanie parametrów pracy pieców. Istnieje jednak możliwość zaprogramowania ich działania. Kotły gazowe wykorzystuje się nie tylko do ogrzewania mieszkania, ale także podgrzewania wody. Wśród zalet tego rozwiązania warto wymienić stosunkową niskie koszty eksploatacji. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę bardzo wysoką sprawność urządzeń tego typu, która dochodzi w przypadku niektórych modeli do ponad 100%.

 • Nagrzewnice powietrza

  Zapewnienie cieplnych wnętrz ma ogromne znacznie zarówno w mieszkaniach, jak i w miejscu pracy. W przypadku obiektów, w których realizowane są obowiązki zawodowe, wysokość minimalnej dopuszczalnej temperatury ustalona została przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Dla pomieszczeń biurowych oraz przeznaczonych do lekkiej pracy fizycznej dolna granica wynosi 18 stopni, dla pozostałych nie może wynosić mniej niż 14 stopni. Zagwarantowanie takich warunków w obiektach o znacznym metrażu za pomocą tradycyjnych metod może się jednak okazać nie tylko trudne, ale przede wszystkim mało ekonomiczne. Dlatego, aby zminimalizować koszty, dobrze jest zastosować nagrzewnice powietrza. Urządzenia tego typu wyróżniają się prostą konstrukcją, wysoką wydajnością oraz dużą energooszczędnością.

  Wodne i gazowe nagrzewnice powietrza

  Aby nagrzewnica powietrza dobrze spełniała swoje funkcje, powinna zostać dobrana do wielkości pomieszczenia, które ma ogrzewać. W przypadku dużych obiektów o charakterze przemysłowym czy magazynowym dobrze sprawdzą się dostępne w naszej ofercie modele gazowe. Dają one szerokie możliwości w zakresie ustawienia temperatury – od 5 do aż 55 stopni. Wyposażono je ponadto w termostat – dzięki czemu, gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie określoną wartość, urządzenia automatycznie się wyłącza. Gazowa nagrzewnica jest przy tym w pełni bezpieczna w działaniu. Oprócz niej w ofercie mamy kompaktowe modele wodne, dzięki którym można dogrzać pomieszczenia o mniejszej powierzchni i kubaturze. Używa się ich także w miejscach o wyższej wilgotności powietrza jak szklarnie, czy obiekty hodowlane.

 • Bojlery na wodę

  Stały dostęp do ciepłej wody użytkowej jest obecnie postrzegany w Polsce jako obowiązujący standard cywilizacyjny. Jednak, aby móc się nim cieszyć konieczne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń, które nie tylko ją podgrzeją, ale także pozwolą zmagazynować. W innym przypadku może się okazać, że z kranu zamiast ciepłej poleci zimna woda. Dlatego, jeśli nie chcemy codziennie czekać nawet kilkudziesięciu minut czekać na możliwość wzięcia gorącej kąpieli, to warto pomyśleć o zaopatrzeniu swojej instalacji nie tylko w sprawnie działające urządzenie grzewcze, ale także w bojler na wodę.

  Rodzaje wymienników cwu dostępnych w naszej ofercie

  W naszej ofercie posiadamy rozbudowany zestaw wymienników cwu, które różnią się od siebie pojemnością, techniką montażu oraz sposobem ogrzewania wody. Ta ostania kwestia wynika najczęściej z konstrukcji bojlera. Obecnie dużą popularność zyskują zasobniki dwupłaszczowe, które składają się z dwóch zbiorników: zewnętrznego i wewnętrznego. Woda z tego drugiego ogrzewa tę znajdującą się tym pierwszym. Tak konstrukcja daje doskonałe efekty – duża powierzchnia grzewcza sprawia, że bardzo szybko dochodzi do podgrzania wody. Bojlery tego typu występują w wersjach pionowych i poziomych. Oprócz nich mamy także modele wyposażone w dwie wężownice, które mogą współpracować z dwoma źródłami ciepła, w tym jednym działającym na OZE np. kocioł co i kolektor słoneczny. Dzięki ich zastosowaniu można ograniczyć koszty ogrzewania wody. Nasza oferta obejmuje także wymienniki, które poza wężownicą wyposażono w grzałkę elektryczną, która zapewnia ciepło nawet w przypadku awarii głównego urządzania grzewczego.

 • Podgrzewacze wody
 • Sterowniki

  Rozwój technologiczny urządzeń grzewczych sprawił, że zapewniają bardzo wydajną a przy tym bezpieczną i bezawaryjną pracę. Posiadają one również coraz więcej opcji, które usprawniają ich działanie, zmniejszą inwazyjność dla środowiska, a także gwarantują jeszcze mniejsze zużycie energii. Przekłada się to jednak na duże skomplikowanie ich konstrukcji, a co za tym idzie konieczności stosowania zaawansowanych systemów sterowania. Istotne pozostaje przy tym, aby pozostawały one przyjazne dla użytkowników. Z tego względu konieczne jest, aby posiadały proste i intuicyjne w obsłudze sterowniki. Aby ułatwić Państwu korzystanie z urządzeń takich jak pompy, kotły czy nagrzewnice powietrza przygotowaliśmy zestaw urządzeń sterujących. Nasza oferta obejmuje m.in. sterowniki Tech, Salus, Defro.

  W naszym rozbudowanym asortymencie posiadamy sterowniki Tech i Defro przeznaczone do kontrolowania temperatury pracy kotłów. Zadaniem tych regulatorów jest utrzymywanie optymalnej pracy urządzeń grzewczych oraz zabezpieczanie ich przed ewentualnym przegrzaniem. Wyposażono je w bardzo prosty system obsługi, dzięki czemu bez większych problemów można ustawić parametry pracy wentylatora odpowiedzialnego za utrzymywanie temperatury. Oferowane modele przeznaczone są także do sterowania m.in. pompami odpowiedzialnymi za obieg wody w centralnym ogrzewaniu oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Nasza oferta obejmuje także sterowniki Salus i Tech, które pełnią funkcję regulatorów pokojowych. Pomagają one utrzymać w komfort cieplny w pomieszczeniach oraz przyczyniają się do mniejszego zużyciu paliwa.

 • Elektryczne...

  W momencie odkręcenia kurka z czerwonym oznaczeniem naturalne jest dla nas, że z kranu zacznie płynąć ciepła woda. Tymczasem kwestia ta nie jest wcale taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. Aby cieszyć się stałym i bezproblemowym dostępem do ciepłej wody użytkowej należy wcześniej wyposażyć swoją łazienkę w odpowiednie urządzenie takie jak elektryczne podgrzewacze wody. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniego urządzenia. Należy przy tym wziąć pod uwagę wielkość gospodarstwa domowego i co za tym idzie poziom zapotrzebowania na ciepłą wodę.

  Wady i zalety podgrzewaczy elektrycznych i pojemnościowych

  Nasza oferta obejmuje dwa rodzaje elektrycznych podgrzewaczy do wody – przepływowe i pojemnościowe. Każde z tych rozwiązań posiada zalety i wady. Modele przepływowe wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, co pozwala montować je bezpośrednio w miejscu poboru wody np. w okolicach prysznica, czy nad lub pod umywalką. Takie rozwiązanie daje bardzo dobre efekty, ponieważ woda jest podgrzewana tylko w momencie odkręcenia kranu. Podgrzewacze tego typu mają jednak pewne ograniczenia – są w stanie efektywnie obsługiwać tylko jeden punkt poboru. Podgrzewacze pojemnościowe określane również termami grzewczymi, są w stanie zmagazynować i utrzymać w odpowiedniej temperaturze kilkadziesiąt litrów wody (ilość jest zależna od modelu), z której można skorzystać w dowolnym momencie. Pewien problem może stanowić rozmiar tych urządzeń – wymusza to wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca do ich zamontowania. Ponadto po opróżnieniu zbiornika trzeba zaczekać, aż ponownie się wypełni oraz podgrzeje wodę.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 6740 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 6740 elementów