image

Komplety Hydroforowe Jest 32 produktów.

Podkategorie

 • Pompy Hydroforowe

  Dostępne w naszej ofercie pompy hydroforowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują zaopatrzyć w bieżącą wodę dom letniskowy. Znajdują one jednak także zastosowanie w przypadku domów jednorodzinnych niepodłączonych do sieci wodociągowej. Dzięki nim można je zapatrzyć w wodę pobieraną ze znajdującej się na działce studni. Pompę hydroforową można jednak wykorzystać także w obiektach, które mają podłączenie do wodociągów. Pełnią w nich one inną funkcję – pomagają one podnieść ciśnienie wody, które uległo obniżeniu z powodu jej zbyt dużego poboru. Używa się także ich m.in. do nawadniania ogrodów.

  Sposób działania pomp samozasysających

  Pompy tego typu określane są także mianem pomp samozasysających. Ma to związek ze sposobem ich działania. Linia ssąca jest w nich automatycznie zasilania z udziałem mieszaniny wodno-powietrznej. Cały proces zaczyna się w momencie, kiedy korpus pompy zostaje zalany wodą. Wówczas to zamontowany wirnik wytwarza podciśnienie zasysające powietrze, które ulega zmieszaniu z cieczą. Mieszanka ta ulega następnie rozdzieleniu w komorze wylotowej. Dochodzi wówczas do usunięcia powietrza z układu przez port wylotowy. Zastosowanie takiego mechanizmu pozwala na stałe pobieranie i pompowanie wody. W celu usprawnienia tego procesu pompy wyposaża się w zawór zwrotny, który stanowi także zabezpieczanie przed cofaniem się cieczy.

  Pompy hydroforowe nazywa się powierzchniowymi, ponieważ umożliwiają one pobór wody ze stosunkowo płytkich studni. W przypadku tych, których głębokość sięga ponad 8 metrów, lepiej jest zaś zastosować pompy głębinowe.

 • Zbiorniki Hydroforowe

  Zbiorniki hydroforowe pełnią bardzo ważną funkcję w instalacjach służących do zaopatrywania domu w wodę pochodzącą z zewnętrznego źródła np. studni. Z tego względu świetnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju obiektach, które nie posiadają podłączenia do sieci wodociągowej np. na działkach ogrodniczych, w gospodarstwach rolnych czy domkach rekreacyjnych. Można je także wykorzystać do utrzymywania stałego ciśnienia wody przesyłanej z miejskiej sieci wodociągowej. W naszej ofercie oprócz modeli przeznaczonych do zastosowania w instalacjach domowych znajdą Państwo także takie, które zaprojektowane zostały z myślą o przemysłowym wykorzystaniu.

  Jaką funkcję pełnią zbiorniki hydroforowe?

  Zdaniem zbiornika hydroforowego jest współpraca z pompą hydroforową w procesie dostarczania wody pod odpowiednim ciśnieniem ze źródła poboru do kranów w mieszkaniu. Ma on ogromny wpływ nie tylko na sprawność funkcjonowania całego układu, ale także na jego trwałość. Samodzielnie działająca pompa ze względu na częste, acz krótkotrwałe wzbudzenie pracy instalacji stosunkowo szybko by się zużywa. Zbiornik kontroluje jej prace, wzbudzając ją, kiedy zachodzi taka potrzeba. W jego wnętrzu znajduje się bowiem woda i powietrze, kiedy zaś zwiększa się ilość tej pierwszej, dochodzi – ze względu na zmniejszenie dostępnej przestrzeni – do sprężenia tego drugiego. Kiedy ciśnienie dojdzie do określonej wartości, czujnik ciśnienia wyłącza pompę. Odkręcenie kranu powoduje zaś, że woda pod ciśnienia wypływa ze zbiorniki do instalacji. W efekcie jej objętość się zmniejsza, co powoduje, że powietrze się rozprężą. Kiedy ciśnienie w zbiorniku spada poniżej pewnego poziomu, dochodzi do uruchomienia pompy.

 • Akcesoria hydrofor
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów