image

Grzejniki drabinkowe i płytowe

Nasza oferta obejmuje grzejniki drabinkowe i płytowe wykonane ze stali. Te pierwsze ze względu na swój kształt i rozmiar doskonale sprawdzą się przede wszystkim w łazience. Ze względu na ich konstrukcję można je tam wykorzystać nie tylko do ogrzewania wnętrza, ale także do suszenia ubrań. Grzejniki płytowe przeznaczone są zaś do wykorzystania w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Ich budowa sprawia, że cechują się dużą efektywnością przy stosunkowo małych rozmiarach. Aby zapewnić sobie pełny komforty ich użytkowania, zaleca się wyposażyć je w głowice termostatyczne.

Jakie są zalety zastosowania grzejników tradycyjnych?

Pomimo tego, że na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania projektowane z myślą o zapewnieniu wnętrzom ciepła jak np. ogrzewanie podłogowe, czy maty grzewcze, to wciąż najpopularniejsze pozostają grzejniki. W rankingach sprzedaży tych elementów nad modelami elektrycznymi górują zdecydowanie tradycyjne grzejniki przeznaczone do montowania w instalacjach wodnych. Duże zainteresowanie, jakim ciszą się te urządzenia wynika z kwestii ekonomicznych. Pozostają one wciąż znacznie tańsze od wszelkich innych sprzętów. Warto podkreślić, że także ich montaż jest prostszy, mniej inwazyjny i czasochłonny niż ma to miejsce w przypadku np. ogrzewania podłogowego. Generują one także mniejsze koszta eksploatacyjne od grzejników elektrycznych.

Klienci, wybierając je, mają na uwadze oprócz względów ekonomicznych także kwestie estetyczne. Obecnie produkowane modele wyróżniają się ciekawym designem, dzięki czemu można łatwo wpasować je w nowocześnie zaaranżowane wnętrza.

Więcej

Grzejniki drabinkowe i płytowe Jest 1 produkt.

Podkategorie

 • Głowice Termostatyczne

  Głowice termostatyczne są dziś niezbędnym elementem wyposażenia każdego grzejnika. To właśnie dzięki nim temperatura w mieszkaniu nie tylko utrzymuje się na odpowiednim poziomie, ale w razie potrzeby ulega zmianie, co sprawia, że we wnętrzach panują komfortowe warunki. Co więcej, zastosowanie głowic może się także skutecznie przyczynić do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Kontrolując dopływ ciepła, wpływają one bowiem na zużycie paliwa. Warto zaznaczyć, że właściwie dobrane głowice dają możliwość sterowania z osobna temperaturą w każdym pomieszczeniu. Wyposażone są one najczęściej w czujnik gazowy lub cieczowy, reagujący na czynniki zewnętrzne np. zwiększone nasłonecznienie, które mogą podnieść temperaturę. Kiedy dochodzi ona do określanego poziomu, czujnik odcina dopływ wody do kaloryfera.

  Jakie głowice termostatyczne są dostępne w naszej ofercie?

  Nasza oferta obejmuje szeroki wybór głowic termostatycznych. Daje to klientom możliwość doboru modelu zgodnego z ich zapotrzebowaniem i samodzielnego dopasowania go do posiadanego zaworu. Przewidzieliśmy jednak również opcje zakupu kompletnego termostatu grzejnikowego złożonego z głowicy i zaworu. Wśród dostępnych w naszej ofercie modeli na wyróżnienie zasługują nowoczesne elektroniczne urządzenia firmy Danfoss, które można zdalne programować za pomocą telefonu (na odległość do 10 metrów). Zostały one wyposażone ponadto w funkcję otwartego okna, co ogranicza niepotrzebne zużycie energii. W sprzedaży posiadamy również standardowe głowice z czujnikami cieczowymi, w tym również modele współpracujące z zaworami starszego typu.

 • Komplety Termostatyczne

  Termostat grzejnikowy pozwala zoptymalizować koszty ogrzewania. Urządzenie to poprzez reagowanie na zmiany temperatur w pomieszczeniach wpływa na ilość energii zużywanej do ocieplania całego mieszkania. Ograniczając w efekcie zbędne zużycie paliwa, sprawia, że koszty eksploatacyjne związane z ogrzewaniem domu ulegają znacznemu zmniejszeniu. Aspekt finansowy, choć bardzo istotny, nie jest jednak jedyną przyczyną upowszechnienia stosowania termostatów. Urządzenia te pozwalają bowiem na znacznie lepszą kontrolę temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że we wnętrzach będzie zbyt zimno lub gorąco.

  Jak działa zawór termostatyczny?

  Zawór termostatyczny pozwala nie tylko na szybką i łatwą zmianę poziomu temperatury w pomieszczeniach, ale dba też, by nie spadła ona poniżej określonego poziomu, nawet w przypadku zakręcenia ogrzewania. W efekcie chroni kaloryfer przed uszkodzeniem, jakie mogłoby spowodować zmarznięcie, znajdującej się w nim wody. Każdy zawór termostatyczny składa się z dwóch podstawowych elementów, czyli głowicy oraz zaworu przygrzejnikowego. To od ich współpracy zależy, czy będzie on spełniał dobrze swoje funkcje. Głowica pozwala ustawić poziom ogrzewania na żądanym poziomie. Znajdujący się na niej czujnik reaguje na zmianę temperaturę i po tym, gdy osiągnie ona odpowiednia wartość, powoduje, że zawór zmniejsza lub całkowicie odcina dopływ wody do kaloryfera.

  Chcąc ułatwić Państwu dopasowanie wszystkich elementów termostatu grzejnikowego, przygotowaliśmy kompletne zestawy, które zwierają głowice, zawory kątowe oraz zawory powrotne. Zachęcam do zapoznania się z ich specyfikacją.

 • Akcesoria - Grzejnik

  Pojawienie się w instalacji grzewczej powietrza może mieć negatywne konsekwencje. Nie tylko zaburza ono jej funkcjonowanie, ale może doprowadzić także do uszkodzenia jej elementów. Do skutków obecności powietrza w instalacji należy także korozja. Jej wystąpienie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ rdzewienie elementów to najczęściej nieodwracalny proces. Dlatego też usuwanie gazów z instalacji ma pierwszorzędne znacznie. Do sygnałów wskazujących na konieczność przeprowadzania odpowietrzania należy nierównomierny rozkład ciepła w kaloryferze oraz dochodzące z niego bulgotania i szumy. Aby skutecznie jednak przeprowadzić ten proces, należy zastosować odpowiednio dobrany odpowietrznik do centralnego ogrzewania.

  Ręczny czy automatyczny? – jaki odpowietrznik wybrać

  Przy zakupie odpowietrznika staje się przed wyborem, jaki rodzaj wybrać – ręczny czy automatyczny? Każde z tych rozwiązań posiada swoje atuty, ale też wady. Mechaniczne odpowietrzniki wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, prostą konstrukcją, wysoką trwałością i łatwym montażem. Ich największa zaleta to jednak zdecydowanie cena – kosztują zaledwie kilka złotych. Wadą tych urządzeń jest ich niska wydajność. Automatyczne odpowietrzniki mają bardziej skomplikowaną budowę. Wpływa to nie tylko na efektywność ich pracy, ale sprawia, że cały proces odpowietrzania są one w stanie przeprowadzić samodzielnie. W efekcie nie wymagają od użytkowników właściwie żadnej aktywności.

  Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór odpowietrzników do centralnego ogrzewania. Zależnie od swoich potrzeb możecie dzięki temu dobrać ręczny lub automatyczny model.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji